Газобетон – досить теплий матеріал. Його теплотехнічні показники приблизно в три рази краще, ніж у пустотілого керамічної цегли. За розрахунками стіна з пористого бетону потрібно в три рази тонше цегляної, але на практиці така конструкція часто потребує додаткової теплозахисту. Утеплення будинку з газобетону найправильніше проводити зовні.

особливості утеплення
Необхідність гідроізоляції. Ніздрюватий бетон добре вбирає вологу, тому при утепленні застосовують якісні гідроізоляційні матеріали. Незахищена стіна здатна утримувати всередині осередків велику кількість води, яка замерзаючи призведе до розтріскування і руйнування бетону;
Використання хімічних анкерів. Газобетон не володіє високою міцністю, тому при використанні звичайних дюбелів на його поверхні легко утворюються тріщини і відколи, які можуть привести до руйнування стіни;
Необхідність консервації. Утеплення газобетонного будинку проводять через кілька місяців після завершення кладки, щоб матеріал просох. Якщо утеплення фасаду планується проводити відразу ж, то потрібні додаткові заходи щодо захисту матеріалу від вологи під час будівництва.
Варіанти додаткової теплозахисту
При установці утеплювача зовні продовжується термін служби будівлі, не зачіпається внутрішній простір, а вологе повітря легко виводиться зі стіни на вулицю. Але при великій висоті будинку потрібне використання послуг промислових альпіністів, що сильно здорожує вартість робіт по утепленню.

Утеплення зсередини можна виконувати при будь-якій висоті будівлі, але варто пам’ятати, що в цьому випадку стіни необхідна пароізоляція и гидрозащита. Утеплювач прослужить менше, ніж в попередньому випадку, а корисний простір приміщень скоротиться. Цей варіант небажаний для малоповерхового будівництва, так як фахівцями вважається малоефективним.

Матеріали для теплоізоляції фасаду
При проектуванні будинку професіоналами проводиться ретельний розрахунок необхідної товщини утеплювача. При самостійному зведенні можна взяти розмір приблизно, так як будинок з газобетону сам по собі є теплим. Найчастіше для теплоізоляції використовують мінеральну вату і пінопласт. Теплоізоляційні характеристики у них приблизно однакові.
Важливо підібрати якісні матеріали, так як від цього залежить термін служби конструкції фасаду, частота заміни і вартість монтажу.

утеплення пінопластом
Пінопласт варто в два рази менше, ніж мінеральна вата. Основним недоліком цього матеріалу є те, що він не пропускає пар, стіни будинку не «дихають”, тому приміщення вимагають додаткової вентиляції. При відсутності достатнього руху повітря в приміщенні утворюється конденсат, наявність якого призводить до появи цвілі і грибка.

Роботи з пінопластом слід виконувати в наступному порядку:

Очищення стіни від забруднень;
видалення всіх нерівностей і виступів на стіні, якщо такі є;
обробка антисептичними складами, щоб уникнути появи грибка і цвілі;
наклеювання стекловолоконной сітки біля вікон для збільшення міцності;
нанесення спеціального клею на утеплювач і стіну;
приклеювання листів пінопласту зовні стіни;
оштукатурювання і фарбування поверхні після висихання клею.
Додатково утеплює шар можна закріпити в стіну пластиковими дюбелями.
Для виконання робіт знадобляться пінопласт, спеціальний клей і зубчастий шпатель для його нанесення, пластикові дюбелі і сітка зі скловолокна.
Термін служби пінопласту при закріпленні зовні в кліматі зі значними перепадами температур – 20 років, в більш м’яких умовах матеріал може прослужити до 50 років.

При утепленні пінопластом може виникнути питання щодо пожежної безпеки обробки, але за допомогою спеціальних добавок-антипіренів матеріал можна зробити негорючим.
Матеріал не виділяє шкідливих речовин при експлуатації і схильний до вторинної переробки, що дозволяє говорити про його екологічної безпеки.

Дорожча альтернатива пінопласту – екструдований пінополістирол. Він має більшу міцність, але в більшості випадків його застосування необгрунтовано, так як для фасадних робіт краще недорогі і легкі матеріали. Але суттєва перевага – відсутність необхідності в застосуванні гідроізоляції, дозволяє йому залишатися в лавах фасадної теплоізоляції.

Утеплення мінватою.
Основним конкурентом пінопласту стала мінераловатная теплоізоляція. Матеріал використовується в плитах, оскільки рулонна вата з часом може просісти і перестати виконувати свої функції.

Монтаж теплоізоляції зовні проводиться в такому порядку:

Очищення утеплюваної поверхні від бруду і пилу;
вирівнювання при необхідності;
нанесення антисептика;
нанесення спеціального клейового складу;
фіксація плит в проектне положення;
закріплення пластиковими дюбелями;
монтаж поверх утеплення сітки зі скловолокна для міцного прилягання штукатурки;
нанесення додаткового шару клею;
після висихання клею штукатурка і фарбування стіни.

В отличие от пенопласта минеральный утеплитель обладает хорошей паропроницаемостью, не требует дополнительной вентиляции. Некоторые виды материала способны выдерживать температуры до 1000 градусов Цельсия не возгораясь и не начиная плавиться. Минвата способна прослужить до 70 лет.

На відміну від пінопласту мінеральний утеплювач має гарну паропроникністю, не вимагає додаткової вентиляції. Деякі види матеріалу здатні витримувати температури до 1000 градусів Цельсія НЕ займаючись і не починаючи плавитися. Мінвата здатна прослужити до 70 років.

Мінеральна вата важить більше, ніж пінопласт, тому має більший вплив на фундаменти будівлі. Це варто враховувати при невеликій несучої здатності конструкцій.
Роботу з мінватою обов’язково проводять в спецодязі, рукавичках, захисній масці. Частинки матеріалу, потрапляючи на шкіру, викликають роздратування і свербіння. Маска не дозволяє їм проникнути в дихальні шляхи і завдати шкоди здоров’ю будівельників. Це ускладнює монтаж матеріалу.
Ще однією перешкодою на шляху використання даного виду теплоізоляції стає його вартість, що перевищує ціну пінопласту.

Сучасні способи утеплення
Однією з новітніх розробок в області теплоізоляційних матеріалів стали утеплені штукатурні суміші. Тепла штукатурка здатна збільшити захисні властивості стіни при її достатній товщині.

Шар матеріалу 15 міліметрів заміняє 4 сантиметри пінопласту. Для поліпшення властивостей до складу додані тирсу або паперова маса. Можна купити вже готову суміш або приготувати її самостійно.

Основні переваги покриття:

Хороша звукоізоляція фасаду;
стійкість до появи цвілі, грибка, комах, гризунів;
порівняно невисока вартість;
екологічність і натуральність;
пожежна безпека;
відсутність додаткових засобів захисту для робітників.
Монтаж здійснюється точно так же, як у випадку зі звичайними сумішами.
При нанесенні зовні покриття вимагає додаткового захисту від атмосферної вологи. Для цього поверх утепленого складу наноситься шар звичайної штукатурки.
Найкраще такий матеріал підійде для проведення внутрішніх робіт. На відміну від попередніх видів утеплення, штукатурка не вимагає пароізоляції і гідроізоляції.
Матеріал повністю безпечний і може використовуватися навіть в дитячих кімнатах і медичних установах.

X